Kariyer Danışmanlığı - Oktay OREL Yönetim Danışmanlığı

İçeriğe git

Ana menü:

Danışmanlıklar

BİREYSEL KARİYER DANIŞMANLIĞI

41 yıllık İş tecrübesi ve 6.000 den fazla mülakat yapmış olmanın kazandırdığı deneyimle vermekte olduğum Bireysel Kariyer Danışmanlığı hizmetinin hedef kitlesi;

   • Halen profesyonel iş dünyası içinde çalışmakta olanlar,
   • Kariyer hedefi doğrultusunda işinde ilerlemek veya mevcut işini kariyer hedefleri doğrultusunda değiştirmek durumunda olanlar,
   • Kendi istek ve iradesi dışında işini kaybetmiş olan ve yeniden iş arayanlar,
   • Son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlardan oluşmaktadır.
      
Profesyonel iş dünyasında çalışmaya başlamak üzere ilan edilen pozisyonlara başvuru yaptığınız anda acımasız bir rekabet ile karşı karşıya kalırsınız. Bugün için, bu rekabet ortamında seçilebilmek amacıyla yarışan adayların hepsi akademik eğitim diploması sahibidir. Bir başka yönden de, bu seçme yerleştirme sürecinde yeni ya da eski mezun arkadaşlarınızın aylarca ve hatta yıllarca iş bulmak için savaş verdiklerini biliyorsunuz. Öyleyse seçilenlerin farkı nedir? 

Seçilenler; akademik eğitimlerinin yanında, kişisel gelişimlerine de önem verenler, sosyal hayatı algılama ve yaşamada farklılığı olanlardır. Uzmanlaşma yolunda çaba harcayanlardır. Gelecekte istediğiniz alanda çalışmak üzere kariyer planları yapıyorsanız ve bu amaçla yola çıktıysanız, daha yolun ilk basamağından itibaren kendinize yatırım yapıyor olmanız şarttır.

Bireysel Kariyer Danışmanlığı hizmetinin öncelikli hedefi; yukarıda anlatılanlar kapsamında, iş arama sürecinde olanların ya da bu sürece girecek adayların, önlerindeki uzun hayat yolunda hedeflerine en kısa yoldan ulaşmalarını sağlamak için hızlarını ve donanımlarını arttırmaktır.

Sonuç olarak, Bireysel Kariyer Danışmanlığı alan kişiler, mevcut bilgi, becerileri ile yeterliliklerini mülakatlar anında daha kolay sunabilmekte ve anlatabilmektedirler. Aynı zamanda bu kişiler, kişisel pazarlama mesajlarını doğru iletebilmekte ve rakiplerine göre daha öncelikle seçilebilme avantajı elde etmektedirler.

Bu kapsamda verilen Bireysel Kariyer Danışmanlığı aşağıdaki hizmetleri içermektedir:       
   • Mülakat teknikleri hakkında bilgilendirme,
   • Kişisel pazarlama mesajını belirleme,
   • Birden fazla iş seçeneği karşısında doğru kıyaslama yapabilme,
   • Kariyer hedefleri konusunda doğru ve ulaşılabilir yönlendirmeler yapabilme.

"Bireysel Kariyer Danışmanlığı" hizmeti almak için, randevu taleplerinizi info@oktayorel.net e-mail adresime iletebilirsiniz.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön